Pvc - Tpo Çatı Su Yalıtım Membranları

Manheim-Neckarau’da bulunan Flachdach Technologie GmbH & Co. KG şirketi dünyaca ünlü Schildkröt fabrikalarının halefi durumundadır. Şirketin 130 yıllık bir mazisi vardır ve plastik daima önemli bir rol oynamıştır.

En önemli dönüm noktalarından biri PIB sentetik örtü programının BASF şirketi tarafından devralınmasıdır. Çünkü 1938 yılında üretilen bu örtü serisi dünyanın en eski örtü serisidir.1958 yılında Rhepanol markası pazara girdi ve bunu 1965 yılında Rhenofol PVC örtü izledi.

Rhepanol, dünyadaki düz çatıların arasında profesyonel anlamda en zirvedeki yerini almıştır; gerek kalite ve uygulama tekniği, gerekse kullanım alanları ve uzun ömürlülük açısından, Rhepanol poli isobutilen (PIB) bazlı olup, dünyanın en eski sentetik katmanla donatılmıştır. 30 yılı aşkın bir sürede hemen hemen 80 milyon m2 Rhepanol fk döşenmiştir.

Rhepanol fk’nın sızdırmaz kenarlı sistemi eşsizdir; entegre edilmiş sızdırmaz kenar tüm dikişleri hızlı ve emniyetli kapatır. Rhepanol aksesuarlar da bu sızdırmaz kenarlı sisteme dahil edilmiştir. Dünyada ilk defa, Rhepanol fk ve çıt çıt sistemi –yenilikçi döşeme-tekniğidir. Çatı örtüsü serilir, dikilir, kapatılır ve çatı örtüsü yaslanır (çıtçıtlanır). Sızdırmaz ve güvenlidir.

Rhepanol hg Rhepanol fk gibi poli isobutilen (PIB) bazlıdır ve malzeme açısından DIN 16731 normuna uygundur. Ancak Rhepanol hg’den farklı olarak alt kısmında takviye tabakası bulunmayıp ortadan cam elyaflı takviyesi bulunmaktadır.

Rhepanol hg ayrıca sıcak hava ile uygulanmak üzere optimize edilmiştir. Bu nedenle dikişleri ekleme tekniği olarak sadece sıcak hava kaynağı uygulanmaktadır. Rhepanol hg çatı örtüleri ile yeşillendirilmiş çatı alanlarının yalıtımına ilişkin tüm beklentilere karşılık verilir. Rhepanol hg kök ve rhizom mukavemeti yönünden de FLL muayene yöntemlerinin test kriterlerini yerine getirmektedir. Bu da Rhepanol hg’nin aynı zamanda hem yalıtım hem de kökten korunma işlevlerini yerine getirdiği anlamına gelmektedir. Kökten korunma için ayrıca bir çatı örtüsüne gerek yoktur. Yöntemin kullanımı devam etmektedir.

Rhepanol, büyük alanlar ve bütün düz çatı mimarisi gerektiren çözümler içindir. Rhepanol çok yönlü kullanılabilen bir üründür. Yumuşak polivinil kloritten (PVC_P) mamul çatı örtü sistemidir.
Kullanım alanına uygun seçim yapılır.

Rhepanol CV : Polyester elyaf takviyeli – mekanik sabitlemeli çatı örtüsüdür.

Rhepanol CG : Sabitlemeden yük altında döşemek için kullanmakta olan çatı örtüsü olup yeşillendirilen çatılar için uygundur.